22 Mayıs 2012 Salı

BEN BU ARALAR

Oldukça yoğun günler geçiriyorum ve genelde fotograf makinasında yer buluyor yaşadıklarım.


İşten ayrıldığımda evimdeki ve dışarıdaki hayatımı düzene koymakla geçti ilk zamanlarım. İkinci haftasında Kızılay'aattım kendimi ve öncelikle Zafer Çarşısının sergi salonuna gittim. Ne çıkarsa bahtıma deyip bir sergiyi gezdim. Hat eserlerini üç boyutlu çalışmış Hayrullah Altay'ın sergisi vardı. Güzel eserler vardı. Göze ve ruha iyi gelen eserler...
Kızılay'a indiğimde vaktim varsa muhakkak uğradığım yerler vardır; Şık Düğme, Moda Çarşısı, Paşabahçe, Dost Kitabevi gibi. Oralardaki güzellikler ruhuma iyi geliyor. Yeni işler yapmak için şevk verirken okumak içinde yeni kitapları takip etmemi sağlıyor.17 Nisan'da ailece Kızılcahamam'a gittik. Çocuklarımla ve eşimle güzel zaman geçirdik. Hava ve yer değişimine uzun süren kış döneminin etkisiyle ihtiyacımız vardı. Baharın başlangıcında orada vakit geçirmek güzeldi.


                          Kızılcamam'da konakladığımız yerin bahçesi
          Bloglar alemi sayesinde artık daha çok dikkatimi çeken otlar
                     Soğuksu Milli Parkının giriş tarafı


      Milli Parkdaki Orman Bakanlığı'nın bölgeyi tanıtıcı odasındaki bölgenin maketi

                                         Odadan kareler

             
Bu dönemdeki Ales sınavına girdim. Hiç çalışmadığım için stresim yoktu. Hatta sınava girmek bile istemedim ama eşim zorladı. Oldukça basitti, sorular. Rahat olunca da kolay geçti sınav. Bakalım sonucu nasıl olacak?


Şimdi de kardeşimin evlilik hazırlıkları ve yeni iş yeri kuruluşu ile yoğun bir gündem içindeyim:)) Hayırlısı....

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder